Izabelnie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

Po raz pierwszy w Gminie Izabelin odbędzie się Kampania Rowerowy Maj skierowana do dzieci, młodzieży oraz nauczycieli ze szkół i przedszkoli. Celem akcji jest aktywowanie jak największej liczby osób do skorzystania z roweru, hulajnogi, rolek czy deskorolki. Rowerowy Maj to promowanie zdrowego trybu życia, aktywności, mobilności oraz dobrych praktyk i nawyków. To dbanie o zdrowie i środowisko.
Dla najbardziej zaangażowanych i aktywnych klas, grup przedszkolnych oraz uczestników ze szkół i przedszkoli przewidziane są nagrody.
Liczymy na Was!

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Izabelnie!