Płocku

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Płocczanie!

Rowerowy Maj przyjął się w naszym mieście. Od trzech lat uczniowie podstawówek tłumnie przyjeżdżają do swoich szkół na rowerach, hulajnogach i rolkach, bijąc kolejne rekordy frekwencji. Widać, że dobrze się bawią, a także uczą dobrych nawyków i odpowiedzialności za środowisko.

Tegoroczny maj w Płocku będzie też bardzo rowerowy. Kampania po raz czwarty zawita do naszego miasta i będziemy promować zmianę stylu życia. Liczę, że kolejne placówki oświatowe przyłączą się do zabawy i więcej młodych mieszkańców będzie mogło aktywnie i zdrowo podróżować na lekcje.

Na ulicach naszego miasta widać płocczan w każdym wieku, którzy stawiają na rower w drodze do pracy, na zakupy i spotkanie towarzyskie. Dla nich i wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na dwóch kółkach inwestujemy w rozbudowę infrastruktury rowerowej. Mamy blisko siedemdziesiąt kilometrów dróg rowerowych, samoobsługowe punkty naprawy jednośladów oraz rower miejski. Te działania przynoszą pozytywne skutki i nasi mieszkańcy chętnie pozostawiają samochód pod domem, a w drogę wybierają się na rowerze.

Udanego Rowerowego Maja!

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Płocku!