Płocku

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas

O kampanii

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Rowerowy Maj trzeci raz zawitał do Płocka. Akcja zapoczątkowana w 2014 roku przez Gdańsk zadomowiła się w naszym mieście i kraju. Dziś ponad trzydzieści polskich miast i ponad sto dwadzieścia tysięcy młodych uczestników promuje zdrowy styl życia oraz ekologiczne środki transportu.

W Płocku w ubiegłym roku na rowery, hulajnogi, deskorolki i rolki przesiedli się uczniowie ośmiu szkół podstawowych. Liczę, że teraz będzie ich więcej, bo dzięki akcji młodzi mieszkańcy uczą się odpowiedzialności za środowisko i swoje otoczenie, kształtują dobre nawyki, a także świetnie się bawią.

Po Płocku coraz łatwiej poruszać się rowerem. Mamy blisko siedemdziesiąt kilometrów dróg rowerowych, w tym magistralę rowerową, dzięki której szybko można dojechać z Podolszyc do centrum. Ponadto działają samoobsługowe punkty naprawy jednośladów oraz rower miejski z prawie trzydziestoma stacjami. Zainwestowaliśmy w ostatnich latach w rozbudowę infrastruktury rowerowej i efekty tych działań widać. Płocczanie chętnie wybierają rower zarówno w czasie wolnym, jak i w drodze do pracy i szkoły.

Sukces Rowerowego Maja jest możliwy dzięki wsparciu rodziców, dziadków wszystkich, którzy opiekują się dziećmi w drodze do szkoły. Mam nadzieję, że również w tym roku pomogą Państwo swoim dzieciom w realizacji ambitnych celów akcji.

Udanego Rowerowego Maja!

Do zobaczenia na szlaku rowerowym!

Andrzej Nowakowski

Prezydent Miasta Płocka

Aktualności z FB Newest Facebook posts

<!–

Nagrody

–>

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Płocku!