Tarnowskich Górach

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas

O kampanii

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Dla rodziców

Szanowni Państwo!
Z ogromną przyjemnością przystąpiliśmy do kampanii Rowerowy Maj. Tarnowskie Góry są miastem, w którym dobrze się mieszka, więc akcja promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego znakomicie wpisuje się w naszą strategię. Popularyzacja roweru jako środka transportu używanego w drodze do szkoły wpaja dobre nawyki, które na późniejszym etapie skutkują prowadzeniem aktywnego i zdrowego życia.

Tarnowskie Góry przymierzają się w najbliższym czasie (złożyliśmy już wniosek o unijne dofinansowanie) do budowy centrum przesiadkowego wraz z siecią tras rowerowych i podziemnym tunelem pieszo-rowerowym wzdłuż ulicy Częstochowskiej. Planowana sieć liniowej infrastruktury rowerowej liczyć będzie ponad 28 km i połączy dzielnice miasta z jego centrum. W ramach centrum przesiadkowego, oprócz miejsc parkingowych dla samochodów, powstanie zadaszony parking rowerowy na około 120 rowerów. Ta inwestycja, warta ponad 57 mln zł, z pewnością pozwoli na utrwalenie pozytywnych nawyków, kształtowanych również podczas Rowerowego Maja.

Życzę wszystkim uczestnikom kampanii wspaniałej zabawy i satysfakcjonujących wyników w rywalizacji o piękne nagrody, które zapewniamy po jej zakończeniu!

Arkadiusz Czech
Burmistrz Tarnowskich Gór

Partnerzy w Tarnowskich Górach

Patronat Medialny

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Tarnowskich Górach!