Warszawie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas

O kampanii

W Warszawie Rowerowy Maj odbywa się już po raz trzeci. Z roku na rok kampania cieszy się coraz większą popularnością. W maju 2017 r. uczniowie z 83 stołecznych placówek dotarli w ten sposób do szkoły aż 838 872 razy. Jest to blisko cztery razy więcej niż jeszcze w pierwszej edycji, w której udział brało 55 szkół.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza

Aktualności z FB Newest Facebook posts

Nagrody

Nagrody dla szkół

Kat. 'duża'

Szkoła, która zyska miano najbardziej rowerowej szkoły w kat. 'duża' będzie miała do wyboru jedną z trzech nagród: Komplet rowerów (30), mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Kat. 'średnia'

Szkoła, która zyska miano najbardziej rowerowej szkoły w kat. 'średnia' będzie miała do wyboru jedną z trzech nagród: Komplet rowerów (30), mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Kat. 'mała'

Szkoła, która zyska miano najbardziej rowerowej szkoły w kat. 'mała' będzie miała do wyboru jedną z trzech nagród: Komplet rowerów (30), mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Dla każdej najbardziej rowerowej szkoły w dzielnicy Kawałek Lasu przygotuje nagrody niespodzianki.

Sponsorem nagrody jest
Kawałek Lasu

Nagrody klasowe

Wycieczki po stadionie Legii Warszawa dla dziesięciu najlepszych klas, 100 biletów na każdy mecz I drużyny piłkarskiej Legii Warszawa, rozegrany w okresie wakacyjnym (15 lipca – 3 września) oraz odwiedziny znanego piłkarza w zwycięskiej klasie. Nagrody z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń i cudownych wspomnień.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Legii

Warsztaty w FabLab powered by Orange. Trzy rodzaje warsztatów dla szkół podczas których uczniowie nauczą się modelować w drukarce 3D, obsługiwać ploter laserowy, i nie tylko!

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Orange

Eko-warsztaty dostosowane do grupy wiekowej uczestników. IKEA to nie tylko meble i akcesoria do domu. W IKEA znajdziecie również wiele pomysłowych i praktycznych rozwiązań ułatwiających bardziej ekologiczne życie. Warto uczyć się ich od najmłodszych lat.

Sponsorem nagrody jest
IKEA

Laureatom akcji „Rowerowy Maj” muzeum zaoferuje trzy lekcje dla klas szkolnych „Przyroda w miastach” (dzieci w wieku 13–19 lat) lub „Wilanowskie obserwatorium przyrody” (dzieci w wieku 10–15 lat) oraz pomoce dydaktyczne poświęcone ptakom wilanowskich ogrodów.

Sponsorem nagrody jest
Pałac Wilanów

Zaproszenie dla klasy na seans w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach.Wyjątkowa okazja do zobaczenia międzynarodowego kina, stworzonego z szacunkiem do inteligencji i wrażliwości młodego człowieka.

Sponsorem nagrody jest
Kino w Trampkach

W ramach nagród w konkursie Rowerowy Maj, Teatr Guliwer ufundował zaproszenia na spektakle dla pięciu z najlepszych klas.

Sponsorem nagrody jest
Teatr Guliwer

Dla naszych laureatów zorganizujemy pięć specjalnych treningów, w których całe klasy będą miały okazję zobaczyć, jak wyglądają takie zajęcia i spędzić czas niezwykle aktywnie.

Sponsorem nagrody jest
Warszawski Klub Kolarski

Organizator największego wyścigu kolarskiego w Polsce zagwarantuje najmłodszym między innymi wycieczki na Tor Kolarski w Pruszkowie wraz z podstawami nauki jazdy na ostrym kole.Będą to niezapomniane zajęcia dla uczestników naszej kampanii!

Sponsorem nagrody jest
Lang Team

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprosi cztery klasy na warsztaty poświęcone procesom uzdatniania wody, odbywające się na terenie zabytkowej Stacji Filtrów. Będzie można na nich dowiedzieć się o drodze, którą musi przebyć woda, aby dotrzeć do kranów w naszych domach i dlaczego warto ją oszczędzać, a także zobaczyć najstarszy, wciąż działający, filtr powolny uruchomiony w 1886 roku.

Sponsorem nagrody jest
MPWiK

Dziesięć wycieczek do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Sponsorem nagrody jest
Muzeum POLIN

Bilety na spektakle do Teatru Capitol

Sponsorem nagrody jest
Teatr Capitol

Wycieczki edukacyjne związane z wystawami Muzeum Warszawy

Sponsorem nagrody jest
Muzeum Warszawy

Bilety na spektakle do najstarszego Teatru Lalek w Polsce

Sponsorem nagrody jest
Teatr Baj

Niezapomniane wizyty edukacyjne na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja GPW

Wizyta w Ambasadzie Królestwa Niderlandów z programem dostosowanym do wieku uczniów oraz wycieczka ‘Śladami dawnych osadników holenderskich’- odwiedzenie imprezy ‘Olenderfest’, organizowanej w Iłowie k/W-wy.

Sponsorem nagrody jest
Ambasada Królestwa Niderlandów

Miejski Ogród Zoologiczny ufunduje laureatom „Rowerowego Maja” zwiedzanie ZOO dla całej klasy z oprowadzaniem przez przewodnika lub z lekcją o zwierzętach dostosowaną do klasy i wieku uczniów.

Sponsorem nagrody jest
Warszawski Ogród Zoologiczny

Konkurs plastyczny

Zestawy Micro Sprite Build Your Own Scooter Kit, do samodzielnego złożenia hulajnogi a także unikalne hulajnogi Micro Cruiser zaprojektowane specjalnie dla dzieci ze wszystkimi zaletami hulajnóg dla dorosłych.

Sponsorem nagrody jest
Hulajnogi Micro

Pakiety super mocnych odblasków. Bądź bezpieczny i dodaj sobie blasku!

Sponsorem nagrody jest
Vienna Life

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Partnerzy w Warszawie

patronat honorowy

patronat medialny

partnerzy wspierający

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Warszawie!