Warszawie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

W Warszawie Rowerowy Maj odbywa się już po raz czwarty. Z roku na rok kampania cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie jest blisko pięć razy więcej placówek niż w pierwszej edycji. W tym roku po raz pierwszy w kampanii wezmą udział przedszkolaki.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza
<!–

Nagrody

Nagrody dla szkół

Kat. 'duża'

Szkoła, która zyska miano najbardziej rowerowej szkoły w kategorii 'duża' będzie miała do wyboru jedną z trzech nagród: Komplet rowerów (30), mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Kat. 'średnia'

Szkoła, która zyska miano najbardziej rowerowej szkoły w kategorii 'średnia' będzie miała do wyboru jedną z trzech nagród: Komplet rowerów (30), mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Kat. 'mała'

Szkoła, która zyska miano najbardziej rowerowej szkoły w kategorii 'mała' będzie miała do wyboru jedną z trzech nagród: Komplet rowerów (30), mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Kat. 'przedszkole'

Najbardziej rowerowe przedszkole będzie miało do wyboru jedną z trzech nagród: Komplet rowerów, hulajnóg lub innego sprzętu sportowego, mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Nagroda główna

Na najlepszą klasę w każdej kategorii (małe, średnie i duże szkoły) oraz na najlepszą grupę przedszkolną czeka dwudniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym. Na miejscu zajęcia sportowe, sprzęt, wycieczki i wiele atrakcji.

Sponsorem nagrody jest
Chris

Nagrody klasowe

Wycieczki po stadionie Legii Warszawa dla dziesięciu najlepszych klas i wycieczka z Misiem Kazkiem dla najlepszej grupy przedszkolnej. Będzie okazja zobaczyć szatnie piłkarzy, usiąść na ławkach rezerwowych i odwiedzić legijną Galerię Mistrzów.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Legii

Zaproszenie dla klasy na seans w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Wyjątkowa okazja do zobaczenia międzynarodowego kina, stworzonego z szacunkiem do inteligencji i wrażliwości młodego człowieka.

Sponsorem nagrody jest
Kino w Trampkach

Organizator największego wyścigu kolarskiego w Polsce zagwarantuje najmłodszym wycieczki na Tor Kolarski w Pruszkowie wraz z podstawami nauki jazdy na ostrym kole. Będą to okazja do poznania roweru w zupełnie innej odsłonie!

Sponsorem nagrody jest
Lang Team

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaprosi klasy na warsztaty poświęcone procesom uzdatniania wody, odbywające się na terenie zabytkowej Stacji Filtrów. Będzie można dowiedzieć się o drodze, którą musi przebyć woda, aby dotrzeć do kranów w naszych domach i dlaczego warto ją oszczędzać, a także zobaczyć najstarszy, wciąż działający, filtr powolny uruchomiony w 1886 roku.

Sponsorem nagrody jest
MPWiK

Niezapomniane wizyty edukacyjne na Giełdzie Papierów Wartościowych. Dzieci poznają fakty i zdarzenia z życia giełdy, a także obejrzą figurę giełdowego byka i obejrzą Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja GPW

Wycieczki po siedzibie Radia Eska. Uczniowie będą mieli okazję zwiedzić studio nagraniowe, zobaczyć, jak wygląda nagrywanie programu i dowiedzieć się, jak na co dzień wygląda praca dziennikarza.

Sponsorem nagrody jest
Radio Eska

Wejście i zajęcia w nowoczesnym skateparku. Będzie można spróbować swoich sił na różnych typach rowerów i hulajnogach, na rampach, skoczniach i boksach. Nie ma się czego bać - na wszystkich czeka miękkie lądowanie w basenie z gąbkami.

Sponsorem nagrody jest
AvePark

Wejście na pokaz filmu z oferty Cinema City. Lokalizacje kin w całej Warszawie i szeroki repertuar pozwolą każdej klasie na znalezienie idealnego seansu dla siebie.

Sponsorem nagrody jest
Cinema City

Lekcje w największej w Polsce szkole tańca. Taniec klasyczny, nowoczesny lub latynoski, dla chłopców, dziewczyn i dla par.

Sponsorem nagrody jest
Egurrola

Galeria Północna zaprasza klasy do skorzystania z bogatej oferty rozrywkowej. Dla młodszych wejścia do sali zabaw Fikołki, ze ścianką wspinaczkową i torem przeszkód, dla starszych seanse w kinie.

Sponsorem nagrody jest
Galeria Północna

Rozrywkowe centrum miasta zaprosi klasy do swojej sali zabaw. Wielopoziomowe labirynty, zjeżdżalnie i baseny z piłeczkami, a to wszystko w bajecznie kolorowym wystroju. Na starszych czeka też aż 28 torów kręglarskich!

Sponsorem nagrody jest
Hulakula

Ogród Botaniczny zaprosi klasy na tematyczne wycieczki i zwiedzanie. Będzie to okazja do odkrycia świata dzikiej przyrody, bez opuszczania miasta. Przewodnicy opowiedzą o roślinach i zwierzętach, które można napotkać w ogrodowych alejkach.

Sponsorem nagrody jest
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

PGE Narodowy, największy stadion w Polsce, zaprosi uczniów na zwiedzanie niedostępnych na co dzień zakamarków. Inni będą mieć okazję wejść na punkt widokowy i podziwiać panoramę Warszawy z wysokości ponad 100 metrów!

Sponsorem nagrody jest
PGE Narodowy

Wyjątkowy Prezent przekaże uczniom vouchery do wykorzystania na jedno z ponad 2500 przeżyć. W ofercie znajdują się atrakcje takie jak jazda na gokartach, wizyta w Parku Trampolin czy warsztaty w Manufakturze Cukierków.

Sponsorem nagrody jest
Wyjątkowy Prezent

Warszawski Zarząd Zieleni zabierze klasy na rowerowe wycieczki po stołecznych terenach zielonych. Pokaże, że nawet w środku miasta można obserwować rzadkie rośliny i chronione gatunki, i nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby odpocząć na łonie natury.

Sponsorem nagrody jest
Zarząd Zieleni

Ambasada Królestwa Niderlandów zabierze uczniów na dwie wycieczki za miasto: do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce i do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim. To świetna okazja, aby na świeżym powietrzu poznawać bogactwo kulturowe tych ziem.

Sponsorem nagrody jest
Ambasada Królestwa Niderlandów

Nagrody indywidualne

Dla wszystkich dzieci, które w maju przyjadą do szkoły lub przedszkola aktywnie więcej niż 5 razy, Ave Park przygotował wejściówki na teren skateparku za 5 złotych. Nagrody można odbierać w dniach 6 maja-31 sierpnia.

Sponsorem nagrody jest
AvePark

Galeria Północna przygotowała vouchery do wykorzystania w sklepach i atrakcjach na terenie centrum handlowego.

Sponsorem nagrody jest
Galeria Północna

Dla wszystkich dzieci, które w maju przyjadą do szkoły lub przedszkola aktywnie więcej niż 10 razy, Hulakula przygotowała wejść na teren sali zabaw w cenie 15 złotych. Nagrody można odbierać w dniach 24 czerwca-31 sierpnia.

Sponsorem nagrody jest
Hulakula

Dla wszystkich dzieci, które w maju przyjadą do szkoły lub przedszkola aktywnie więcej niż 10 razy, Fundacja Legii przygotowała pulę biletów za symboliczne 5 złotych na dowolny mecz na stadionie drużyny. Bilety do odebrania w terminie 15 lipca-1 września.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Legii

Nagrody dodatkowe

Aktywny Smyk ufundował kaski, które wręczymy jako nagrody za wygraną w konkursie zorganizowanym podczas pikniku rowerowego kończącego kampanię.

Sponsorem nagrody jest
Aktywny Smyk

–>

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

<!–

Partnerzy

Partnerzy krajowi

Partnerzy w Warszawie

patronat honorowy

patronat medialny

–>

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Warszawie!