Wrocławiu

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas

O kampanii

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji kampanii Rowerowy Maj, poprzez którą promujemy zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników i klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza
<!–

Nagrody

Nagrody dla szkół i przedszkoli

10 tys. zł

Nagroda dla najbardziej rowerowej szkoły oraz przedszkola - I miejsce

Sponsorem nagrody jest
Prezydent Wrocławia

5 tys. zł

Nagroda dla najbardziej rowerowej szkoły oraz przedszkola - II miejsce

Sponsorem nagrody jest
Prezydent Wrocławia

2,5 tys. zł

Nagroda dla najbardziej rowerowej szkoły oraz przedszkola - III miejsce

Sponsorem nagrody jest
Prezydent Wrocławia

Nagrody klasowe

1,5-godzinne zajęcia pod okiem Instruktorów, podczas których dzieci poznają podstawy wspinania i spróbują swoich sił na 13 metrowej ścianie wspinaczkowej. Zapewniamy świetną zabawę i niezapomniane przeżycia.

Sponsorem nagrody jest
Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj

Wizyta na ścianie wspinaczkowej Fpinka to niezwykła przygoda! Wspaniałe, kolorowe drogi przygotowane specjalnie dla dzieci! A do tego zjazdy tyrolką i spacery po linowym moście. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Sponsorem nagrody jest
Ścianka Wspinaczkowa Fpinka

Hydropolis to miejsce, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Sponsorem nagrody jest
Hydropolis

Kolejkowo - ogromna makieta kolejowa, tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby pokazać codzienne życie miniaturowych mieszkańców w otoczeniu dziesiątków poruszających się pociągów i samochodów.

Sponsorem nagrody jest
Kolejkowo

Sky Bowling, najnowocześniejsza kręgielnia w mieście, zaprasza! Znajdziesz u nas 24 nowoczesne tory, udogodnienia dla najmłodszych dzieci, profesjonalne nagłośnienie i miłą obsługę.

Sponsorem nagrody jest
Sky Bowling

Poznaj najskrytsze zakątki Stadionu Wrocław! Zobacz z bliska murawę, szatnię zawodników oraz wiele innych miejsc, niedostępnych na co dzień. Zwiedzanie stadionu z przewodnikiem to również wspaniała okazja do posłuchania historii i ciekawostek związanych z obiektem.

Sponsorem nagrody jest
Stadion Wrocław

ZOO WROCŁAW – ogród zoologiczny łączący tradycję z nowoczesnością. 1100 gatunków, blisko 12 000 zwierząt. Jedna z największych europejskich kolekcji gadów i płazów. Pierwsze w Polsce oceanarium- Afrykarium.

Sponsorem nagrody jest
ZOO Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spektakl dla dzieci.

Sponsorem nagrody jest
Wrocławski Teatr Lalek

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu to kompleks pięknych i nowoczesnych sal koncertowych słynących z doskonałej akustyki. Centrum Edukacyjne NFM poprzez muzykę, śpiew, taniec i zabawę dba o rozwijanie muzycznego potencjału u najmłodszych.

Sponsorem nagrody jest
Centrum Edukacyjne NFM

Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan zaprasza w sezonie letnim do kompleksu sportowego Orbita przy ul. Wejherowskiej.

Sponsorem nagrody jest
Centrum Edukacyjne NFM

W sercu Aquaparku czeka na Ciebie 8 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, leniwa rzeka, basen pływacki, 4 jacuzzi, strefa zabaw dla dzieci, basen pływacki, baseny zewnętrzne połączone z rozległym ogrodem, a także liczne punkty restauracyjne. Tu wakacje trwają cały rok!

Sponsorem nagrody jest
Aquapark Wrocław

Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na wycieczkę za kulisy! W czasie zwiedzania dowiecie się, kto zarabia na podpowiadaniu, gdzie w teatrze są pułapki na echo, do czego służy zapadnia, rekwizyt i sztankiet i czy trzeba bać się inspicjenta.

Sponsorem nagrody jest
Teatr Capitol

–>

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

<!–

Partnerzy

Partnerzy krajowi

Partnerzy we Wrocławiu

partnerzy wspierający

–>

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Wrocławiu!