Wrocławiu

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas

O kampanii

Kampania „Rowerowy maj” skierowana jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych we Wrocławiu. Promuje zdrowy styl życia poprzez codzienne dojazdy do szkoły na rowerze hulajnodze i wrotkach. Z roku na rok „Rowerowy maj” cieszy się coraz większą popularnością. Do pierwszej edycji kampanii przystąpiło 24 szkoły podstawowe z Wrocławia, których uczniowie wykonali ponad 35 tysięcy podróży do szkoły w aktywny sposób. W ubiegłym roku udział w akcji wzięło 31 szkół podstawowych czyli ponad 15 tysięcy uczniów osiągając wynik ponad 87 tysięcy rowerowych dojazdów do szkoły. Codzienna jazda do i ze szkoły rowerem, na hulajnodze lub wrotkach to nie tylko poprawa kondycji fizycznej ale również zmniejszenie hałasu i zanieczyszczenia powietrza. To także mniej korzystających z miejsc parkingowych.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza

Aktualności z FB Newest Facebook posts

<!–

Nagrody

–>

Nagrody dla szkół i przedszkoli

10 tys. zł

Nagroda dla najbardziej rowerowej szkoły - I miejsce

Sponsorem nagrody jest
Prezydent Wrocławia

5 tys. zł

Nagroda dla najbardziej rowerowej szkoły - II miejsce

Sponsorem nagrody jest
Prezydent Wrocławia

2,5 tys. zł

Nagroda dla najbardziej rowerowej szkoły - III miejsce

Sponsorem nagrody jest
Prezydent Wrocławia

Nagroda niespodzianka

Najbardziej rowerowe przedszkole

Sponsorem nagrody jest
Prezydent Wrocławia

Najbardziej rowerowe klasy

Sponsorem nagrody jest
SONKO

Rower do wygrania w konkursie - szczegóły już wkrótce

Sponsorem nagrody jest
Frog Bikes i Bikeovo

Nagrody klasowe

1,5-godzinne zajęcia pod okiem Instruktorów, podczas których dzieci poznają podstawy wspinania i spróbują swoich sił na 13 metrowej ścianie wspinaczkowej. Zapewniamy świetną zabawę i niezapomniane przeżycia.

Sponsorem nagrody jest
Centrum Wspinaczkowe Tarnogaj

Wizyta na ścianie wspinaczkowej Fpinka to niezwykła przygoda! Wspaniałe, kolorowe drogi przygotowane specjalnie dla dzieci! A do tego zjazdy tyrolką i spacery po linowym moście. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Sponsorem nagrody jest
Ścianka Wspinaczkowa Fpinka

Hydropolis to miejsce, w którym technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Sponsorem nagrody jest
Hydropolis

Kolejkowo - ogromna makieta kolejowa, tętniąca życiem i przedstawiająca wspaniały Dolny Śląsk. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby pokazać codzienne życie miniaturowych mieszkańców w otoczeniu dziesiątków poruszających się pociągów i samochodów.

Sponsorem nagrody jest
Kolejkowo

Sky Bowling, najnowocześniejsza kręgielnia w mieście, zaprasza! Znajdziesz u nas 24 nowoczesne tory, udogodnienia dla najmłodszych dzieci, profesjonalne nagłośnienie i miłą obsługę.

Sponsorem nagrody jest
Sky Bowling

Zwiedzanie Portu Lotniczego Wrocław z przewodnikiem. Trasa obejmuje zakątki, których nie zobaczymy podczas oczekiwania na samolot. Zwiedzanie obejmuje m.in. płytę postojową dla samolotów czy Lotniskową Straż Pożarną.

Sponsorem nagrody jest
Port Lotniczy Wrocław

Poznaj najskrytsze zakątki Stadionu Wrocław! Zobacz z bliska murawę, szatnię zawodników oraz wiele innych miejsc, niedostępnych na co dzień. Zwiedzanie stadionu z przewodnikiem to również wspaniała okazja do posłuchania historii i ciekawostek związanych z obiektem.

Sponsorem nagrody jest
Stadion Wrocław

ZOO WROCŁAW – ogród zoologiczny łączący tradycję z nowoczesnością. 1100 gatunków, blisko 12 000 zwierząt. Jedna z największych europejskich kolekcji gadów i płazów. Pierwsze w Polsce oceanarium- Afrykarium.

Sponsorem nagrody jest
ZOO Wrocław

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na zwiedzanie przestrzeni teatru: scen, kulis, sali warsztatowej itp., połączone z pokazem i omówieniem rodzajów lalek teatralnych.

Sponsorem nagrody jest
Wrocławski Teatr Lalek

Wrocław Squash Club oferuje Państwu 7 profesjonalnych kortów, dwie sauny fińskie, relaksującą Grotę Solna, nowocześnie urządzone, przestronne wnętrza oraz sklep z profesjonalnym sprzętem do gry w squasha.

Sponsorem nagrody jest
Wrocław Squash Club

OGNIK sala edukacyjna dla najmłodszych. Bezpieczeństwo nade wszystko - nauka poprzez zabawę.

Sponsorem nagrody jest
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice – to jedyny taki obiekt we Wrocławiu i jeden z trzech w Polsce. Dni wyścigowe mają formę rodzinnego pikniku z emocjami sportowymi w tle. Ponadto na terenie Toru działa Wyższa Szkółka Jazdy Konnej.

Sponsorem nagrody jest
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu to kompleks pięknych i nowoczesnych sal koncertowych słynących z doskonałej akustyki. Centrum Edukacyjne NFM poprzez muzykę, śpiew, taniec i zabawę dba o rozwijanie muzycznego potencjału u najmłodszych.

Sponsorem nagrody jest
Centrum Edukacyjne NFM

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Partnerzy we Wrocławiu

<!–

partner główny

patronat medialny

ambasador honorowy

–> <!–

partnerzy wspierający

–>

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Wrocławiu!