Brwinowie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

Gmina Brwinów po raz pierwszy uczestniczy w kampanii Rowerowy Maj 2021, ale uczniowie brwinowskich szkół już wcześniej chętnie wybierali rower czy hulajnogę jako środek transportu. Jeśli odległość do pokonania jest duża – np. z okolicznych sołectw do miasta – ekologicznym rozwiązaniem jest skorzystanie z autobusów komunikacji miejskiej.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza
–>

Nagrody

Nagrody klasowe

Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem dla najbardziej rowerowej klasy

Sponsorem nagrody jest
Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Partnerzy

Partnerami i Sponsorami kampanii Rowerowy Maj w gminie Brwinów są: Gminny Ośrodek Kultury, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Dylu Dylu Centrum Twórczości i Zabawy, pracownia rowerowa Jacoobcycles, Wake Family Brwinów oraz Strefa Fit Nowy Dystrykt w Brwinowie.

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Brwinowie!