Archiwum Rowerowego Maja – edycja 2023
Archiwum Rowerowego Maja – edycja 2022
Archiwum Rowerowego Maja – edycja 2021
Miasta i gminy wiejskie uczestniczące w Rowerowym Maju 2021:
Będzin, Brwinów, Cedry Wielkie, Gdańsk, Gdynia, Izabelin, Jastarnia, Kartuzy, Kętrzyn, Kraków, Leszno, Lidzbark, Linia, Nowy Dwór Gdański, Płock, Gmina Pruszcz Gdański, Puck, Raszyn, Reda, Rumia, Rybnik, Skawina, Słupno, Somonino, Sopot, Stegna, Szczytno, Sztutowo, Tarnowskie Góry, Wąbrzeźno, Gmina Wejherowo, Wrocław, Wyry, Szczegółowe wyniki dostępne są po kliknięciu na nazwę miasta/gminy wiejskiej.
Archiwum Rowerowego Maja – edycja 2020
Z powodu epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, edycja 2020 nie odbyła się.
Archiwum Rowerowego Maja – edycja 2019
Archiwum Rowerowego Maja – edycja 2018
W Rowerowym Maju 2018 wzięło udział 30 miast i gmin wiejskich: Będzin, Bydgoszcz, Cedry Wielkie, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kalety, Kielce, Kraków, Legnica, Niepołomice, Nowy Dwór Gdański, Płock, Puck, Rybnik, Skaryszew, Skawina, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tczew, Toruń, Warszawa, gmina Wejherowo, Gmina Wielka Wieś, Władysławowo, Wrocław, Zamość, Żukowo,
Szczegółowe wyniki dostępne są po kliknięciu na nazwę miasta/gminy wiejskiej.
Archiwum Rowerowego Maja – edycje 2014-2017

2017

W 2017 roku kampania Rowerowy Maj została zorganizowana po raz czwarty. Uczestniczyło w niej ponad 138 tys. dzieci oraz tysiąc pracowników szkół i przedszkoli, którzy razem wykonali ponad 2 mln aktywnych podróży. Dołączyły kolejne gminy, W sumie w kampanii uczestniczyło 20 20 miast i gmin wiejskich, w tym: Cedry Wielkie, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kalety Lublin, Kraków, Nowy Dwór Gdański, Płock, Puck, Rybnik, Skawina, Sopot, Tczew, Tychy, Warszawa, Wrocław, Zamość, Żukowo, Włodawa.
Więcej informacji na temat Rowerowego maja 2017 można znaleźć tutaj.

2016

W kolejnej edycji Rowerowego Maja wzięło udział dziewięć miast, ponad 200 szkół i przedszkoli oraz blisko 60 tys. uczniów, którzy przynajmniej raz przyjechali do szkoły na rowerze. Tak w skrócie przedstawia się podsumowanie trzeciej edycji kampanii Rowerowy Maj, w której do Gdańska dołączyły następujące polskie miasta: Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Sopot, Tczew, Warszawa, Wrocław, Zamość,
Więcej informacji na temat Rowerowego maja 2016 można znaleźć tutaj.

2015

W 2015 roku, podobnie jak w roku poprzednim kampania Rowerowy Maj odbyła się również tylko w Gdańsku. Potrwała już cały miesiąc i aktywnie uczestniczyło ponad 10 tys. uczniów z 48 szkół podstawowych i 30 przedszkoli. Szkoła Podstawowa nr 83 w dzielnicy Kokoszki zdobyła tytuł Najbardziej Rowerowej Szkoły 2015 roku w Gdańsku. Prawie 90% uczniów tej szkoły dojeżdżało na zajęcia rowerami, hulajnogami, deskorolkami lub na rolkach. W skali miasta wskaźnik ten przekroczył 60%.

Wyniki drugiej edycji Rowerowego Maja można znaleźć tutaj.

2014

Rowerowy Maj powstał w Gdańsku i tu w 2014 roku odbyła się jego pierwsza edycja. Zaangażowało się w nią 25 gdańskich szkół podstawowych. W dniach 12-23 maja (Rowerowy Maj trwał wówczas tylko 2 tygodnie) ponad 1700 dzieci i nauczycieli zdecydowało się korzystać z rowerów w drodze do szkół. Zwycięzcą kampanii została szkoła podstawowa nr 62 na gdańskim Krakowcu z 53-procentowym udziałem uczniów dojeżdżających na zajęcia rowerami. Najbardziej rowerową klasą w Gdańsku została Vc ze szkoły nr 12 na Ujeścisku, w której rowerami regularnie jeździło 20 spośród 24 uczniów.
Więcej informacji o wynikach pierwszego Rowerowego Maja znajduje się tutaj.

Organizatorzy

Głównym organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk.

Organizatorami lokalnymi są miasta i gminy wiejskie biorące udział w danej edycji Rowerowego Maja.