Niepołomicach

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza

Nagrody

Nagrody grupowe

Zaproszenie do Escape Room
To zabawa, która polega na wydostaniu się z zamkniętych pomieszczeń wykonując zadania-zagadki. Uczestnicy będą kolejno rozwiązywać zagadki, aby zdobyć klucz do sali i się z niej wydostać (oczywiście pod nadzorem nauczyciela). Po rozwiązaniu wszystkich zagadek uczestnicy zdobywają nagrody! Cała zabawa prowadzona jest w języku angielskim.

Sponsorem nagrody jest
Szkoła Językowa Bright

Vouchery na lekcję programowania w szkole Giganci Programowania w Niepołomicach

Sponsorem nagrody jest
Szkoła Programowania Giganci Programowania

Zaproszenie na zajęcia kreatywne organizowane przez Pole Kultury. Samorządowa Instytucja Kultury Miasta i Gminy Niepołomice.

Sponsorem nagrody jest
Pole Kultury

Zaproszenie na seans organizowany w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym.

Sponsorem nagrody jest
MOA w Niepołomicach

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Niepołomicach!