Raszynie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły czy przedszkola oraz inne aktywne sposoby docierania do wybranego celu, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady udziału w kampanii w Gminie Raszyn są bardzo proste: należy w dniach od 6 do 29 maja (z wyłączeniem maksymalnie trzech dni wolnych dla poszczególnej klasy/oddziału) wykazać się aktywnością sportową na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce. W tegorocznej Kampanii biorą udział: uczniowie Szkoły Podstawowej w Raszynie, w Sękocinie i Ładach oraz dzieci z Przedszkola nr 1 „Pod Topolą”, Przedszkola nr 2 „W Stumilowym Lesie”, Przedszkola nr 3 „Wyspa Skarbów”, Przedszkola w Sękocinie, Przedszkola w Falentach oraz żłobek „Baśniowa Kraina”.

Aktywność punktowana w Kampanii Rowerowy Maj polega na tym, że dzieci i uczniowie docierają do placówki w sposób aktywny lub spędzają aktywnie czas w ciągu dnia w sposób zorganizowany przez nauczycieli np. w czasie przerw między lekcjami na terenie boisk, parkingów czy terenów przyszkolnych – jeżdżąc na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce. Rejestracja aktywnych podróży prowadzona jest przez nauczyciela każdego dnia Kampanii poprzez odnotowanie przejazdu przy nazwisku ucznia w klasowym dzienniku rowerowym. Dzieci otrzymują naklejki do specjalnych książeczek Rowerowego Maja. Dla najaktywniejszych uczestników i klas przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza

Nagrody dla uczniów

25% rabatu do Parku Trampolin Kocham Skakać(1h,2h)

Nagroda dla każdego ucznia/przedszkolaka/żłobkowicza - od 1 do 1 przyjazdów do szkoły/przedszkola/żłobka

Sponsorem nagrody jest
PARK TRAMPOLIN

Zawieszka/brelok odblaskowy

Nagroda dla każdego ucznia/przedszkolaka/żłobkowicza - od 5 do 10 przyjazdów do szkoły/przedszkola/żłobka

Sponsorem nagrody jest
WÓJT GMINY RASZYN

Kamizelka/szelki odblaskowe

Nagroda dla każdego przedszkolaka/żłobkowicza - od 11 do 18 przyjazdów do przedszkola/żłobka

Sponsorem nagrody jest
WÓJT GMINY RASZYN

Torba rowerowa/torba na hulajnogę

Nagroda dla każdego ucznia - od 11 do 18 przyjazdów do szkoły

Sponsorem nagrody jest
WÓJT GMINY RASZYN

Wycieczka do Parku Trampolin

Nagroda dla najaktywniejszej klasy i grupy przedszkolnej podczas kampanii - jedna dla każdej szkoły oraz przedszkola biorącego udział w Kampanii Rowerowy Maj

Sponsorem nagrody jest
WÓJT GMINY RASZYN/
PARK TRAMPOLIN

Pokrycie kosztów zakupu zabawki o wartości ok. 500,00 zł brutto

Nagroda dla najaktywniejszej grupy żłobkowej podczas Kampanii Rowerowy Maj

Sponsorem nagrody jest
WÓJT GMINY RASZYN

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Raszynie!