Rzeszowie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

W maju w Rzeszowie rozpocznie się kampania Rowerowy Maj 2023, która jest największą tego typu akcją w Polsce promującą zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność oraz proekologiczne postawy wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą projektu jest Miasto Gdańsk, będące ogólnopolskim koordynatorem kampanii.

W tegorocznej edycji projektu Rowerowy Maj bierze udział 18 rzeszowskich przedszkoli i 28 szkół podstawowych, w tym zespoły szkolno-przedszkolne oraz społeczna szkoła podstawowa. Społeczna kampania Rowerowy Maj popularyzuje rower, kształtuje zdrowe nawyki, rozwija aktywność fizyczną oraz sprzyja nawiązywaniu nowych relacji rówieśniczych. Udział w niej ma wiele zalet, z których najwięcej wynoszą aktywni uczniowie i przedszkolaki. Dzięki codziennym dojazdom do przedszkola i szkoły, ich dzień zaczyna się wysiłkiem fizycznym, który zwiększa efektywność nauki i poprawia koncentrację uwagi. Dzieci mają szansę poprawić swoje samopoczucie, a ich motywacja, aby nie opuścić nawet jednego dnia nauki, zdecydowanie wzrasta. Aktywne dzieciństwo to fundament zdrowia, pozwalający wzmocnić organizm i odporność dziecka.

Dla najaktywniejszych szkół, klas i grup przedszkolnych oraz indywidualnych uczestników, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Akcja trwa od 4 do 31 maja bieżącego roku, a zakończy się imprezą plenerową, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki zmagań rowerowych.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza

Nagrody

W ramach Rowerowego Maja 2023 w Rzeszowie, dzieci będą miały szansę wygrać wiele atrakcyjnych nagród związanych z tematyką rowerową. Mogą to być różnego rodzaju akcesoria i elementy wyposażenia rowerowego, gadżety związane z jazdą na rowerze oraz bilety na różne wydarzenia.

Nagrody będą dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, tak aby zwiększyć ich motywację do uczestnictwa w Rowerowym Maju 2023 oraz propagować zdrowy styl życia i zachęcać do poruszania się po mieście na rowerze.

Warto podkreślić, że nagrody stanowią tylko dodatek do głównego celu Rowerowego Maja 2023, którym jest propagowanie jazdy na rowerze jako formy aktywności fizycznej oraz alternatywy dla codziennych środków transportu.

NAGRODA GŁÓWNA ORAZ DODATKOWA DLA UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH

Nagrodą dla jednego najaktywniejszego indywidualnego uczestnika Rowerowego Maja 2023 w Rzeszowie jest niezwykły voucher na rower, który będzie rozlosowany wśród najaktywniejszych tegorocznych uczestników. Zostaną rozlosowane 2 vouchery na rower, jeden dla dziewczynki oraz 1 dla chłopca. Ta ekscytująca nagroda została hojnie ufundowana przez Decathlon Rzeszów – renomowany sklep sportowy, znany z wysokiej jakości sprzętu sportowego.

Co czyni tę nagrodę tak niezwykłą? Przede wszystkim, zwycięzca będzie miał możliwość wyboru roweru, który będzie idealnie dopasowany do jego potrzeb. Decathlon Rzeszów zapewnia indywidualne podejście do doboru roweru, biorąc pod uwagę takie czynniki jak wiek, wzrost, waga ciała oraz preferencje kolorystyczne. Zwycięzca otrzyma nie tylko fantastyczny środek transportu, ale także doskonały sprzęt do aktywności fizycznej i rekreacji.

Wygranie tego vouchera to nie tylko szansa na otrzymanie atrakcyjnego roweru, ale również otwarcie drzwi do niezliczonych możliwości. Uczestnicy Rowerowego Maja 2023 w Rzeszowie będą mieli okazję cieszyć się świeżym powietrzem, aktywnością fizyczną i pięknem okolicznej przyrody na swoim nowym, dopasowanym do nich pojeździe. To doskonała okazja do dalszego rozwijania pasji do jazdy na rowerze i eksplorowania różnych tras i szlaków.

Wygodny i wspaniale wykonany rower, który zostanie wybrany przez zwycięzcę, pomoże mu osiągnąć swoje cele i zapewni niezapomniane przeżycia. Dzięki tej nagrodzie, każda jazda rowerem staje się jeszcze bardziej porywającą i ekscytującą przygodą, a uczestnicy mają jeszcze większą motywację, by angażować się w wydarzenie i zdobyć nagrodę, która spełni ich marzenia rowerowe.

Wśród najaktywniejszych uczestnieków zostaną również rozlosowane 2 deskorolki jako dodatkowa nagroda. Ta wyjątkowa deskorolka, jest stworzona specjalnie dla młodszych dzieci. Jej kompaktowy rozmiar i ergonomiczny design zapewniają doskonałą platformę dla małych entuzjastów eksloracji naszego miasta na kołach.

Deskorolka ma wesoły kolor, który nadaje jej energetycznego i radosnego charakteru. Ruch na deskorolce rwónież jest wspaniałą aktywnością, idealnie pasuje do ducha Rowerowego Maja, który promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną.

Wykonana z wysokiej jakości materiałów, ta deskorolka zapewnia stabilność i trwałość, co pozwoli młodszym dzieciom na bezpieczną i przyjemną jazdę. Posiada wygodną powierzchnię do stania oraz stabilne, odpowiednio rozstawione koła, które gwarantują płynność ruchu.

Niezależnie od tego, czy dziecko jest początkujące w deskorolkowaniu, czy już ma pewne umiejętności, ta deskorolka zapewni mu wiele radości i zachęci do rozwijania swoich umiejętności jazdy na desce. To wspaniała okazja, aby odkryć pasję do ruchu i czerpać radość z aktywności na świeżym powietrzu.

Wspierając ducha sportu i aktywności wśród najmłodszych uczestników Rowerowego Maja, ta mała, kolorowa deskorolka jest idealnym dodatkowym prezentem, który przyniesie mnóstwo radości i zachęci do ruchu, zdrowej zabawy i poznawania nowych możliwości.

Dla pozostałych najaktywniejszych uczestników naszego wydarzenia, również przewidziano wspaniałe nagrody dodatkowe – upominki będące akcesoriami rowerowymi.

NAGRODA GŁÓWNA DLA 2 UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH - VOUCHER NA ROWER

Sponsorem nagrody jest
Decathlon

NAGRODA DODATKOWA DLA 2 UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH - DESKOROLKA

Sponsorem nagrody jest
Decathlon

NAGRODA DLA POZOSTAŁYCH NAJAKTYWNIEJSZYCH UCZESTNIKÓW

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów oraz Decathlon

NAGRODA GŁÓWNA DLA NAJAKTYWNIEJSZEGO PRZEDSZKOLA

Stojak rowerowy - Nagroda za pierwsze miejsce

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów

NAGRODA DODATKOWA DLA KAŻDEGO PRZEDSZKOLA

Oprowadzenie po sklepie sportowym Decahlon Rzeszów

Sponsorem nagrody jest
Decathlon

NAGRODA GŁÓWNA DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH SZKÓŁ MAŁYCH

Stojak rowerowy - Nagroda za pierwsze miejsce

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów

Stojak rowerowy - Nagroda za drugie miejsce

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów

Stojak rowerowy - Nagroda za trzecie miejsce

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów

NAGRODA GŁÓWNA DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH SZKÓŁ DUŻYCH

2 Stojaki rowerowe - Nagroda za pierwsze miejsce

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów

Stojak rowerowy - Nagroda za drugie miejsce

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów

Stojak rowerowy - Nagroda za trzecie miejsce

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów

NAGRODY DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH GRUP W KATERGORII PRZEDSZKOLA

Nagroda dla najaktywniejszej grupy w kategorii Przedszkola - 1 miejsce - akcesoria rowerowe

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów oraz Decathlon

Nagroda dla najaktywniejszej grupy w kategorii Przedszkola - 2 miejsce - akcesoria rowerowe

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów oraz Decathlon

Nagroda dla najaktywniejszej grupy w kategorii Przedszkola - 3 miejsce - akcesoria rowerowe

Sponsorem nagrody jest
Gmina Miasto Rzeszów oraz Decathlon

NAGRODY DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH KLAS W KATERGORII SZKOŁY MAŁE

Nagroda dla najaktywniejszej klasy w kategorii szkoły małe - 1 miejsce - bilety do kina

Sponsorem nagrody jest
Kino Helios

Nagroda dla najaktywniejszej klasy w kategorii szkoły małe - 2 miejsce - bilety do kina

Sponsorem nagrody jest
Kino Helios

NAGRODY DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH KLAS W KATERGORII SZKOŁY DUŻE

Nagroda dla najaktywniejszej klasy w kategorii szkoły duże - 1 miejsce - bilety do kina

Sponsorem nagrody jest
Kino Helios

Nagroda dla najaktywniejszej klasy w kategorii szkoły duże - 2 miejsce - bilety do kina

Sponsorem nagrody jest
Kino Helios

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Partnerzy

Partnerzy w Rzeszowie

patronat medialny

Logo Radio ESKA
Logo TVP 3 Rzeszów

partnerzy wspierający

Logo Miejskiego Domu Kultury Rzeszów
logo Logo Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
logo kina Helios
logo MUZO TEAM
logo Szkoły Podstaowej Nr 25 w Rzeszowie
logo Fundacji Tri-Sport
logo Decathlon Rzeszów
logo Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie
logo Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Rzeszowie!