Rzeszowie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

W maju w Rzeszowie rozpocznie się kampania Rowerowy Maj 2023, która jest największą tego typu akcją w Polsce promującą zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność oraz proekologiczne postawy wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą projektu jest Miasto Gdańsk, będące ogólnopolskim koordynatorem kampanii.

W tegorocznej edycji projektu Rowerowy Maj bierze udział 18 rzeszowskich przedszkoli i 28 szkół podstawowych, w tym zespoły szkolno-przedszkolne oraz społeczna szkoła podstawowa. Społeczna kampania Rowerowy Maj popularyzuje rower, kształtuje zdrowe nawyki, rozwija aktywność fizyczną oraz sprzyja nawiązywaniu nowych relacji rówieśniczych. Udział w niej ma wiele zalet, z których najwięcej wynoszą aktywni uczniowie i przedszkolaki. Dzięki codziennym dojazdom do przedszkola i szkoły, ich dzień zaczyna się wysiłkiem fizycznym, który zwiększa efektywność nauki i poprawia koncentrację uwagi. Dzieci mają szansę poprawić swoje samopoczucie, a ich motywacja, aby nie opuścić nawet jednego dnia nauki, zdecydowanie wzrasta. Aktywne dzieciństwo to fundament zdrowia, pozwalający wzmocnić organizm i odporność dziecka.

Dla najaktywniejszych szkół, klas i grup przedszkolnych oraz indywidualnych uczestników, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Akcja trwa od 4 do 31 maja bieżącego roku, a zakończy się imprezą plenerową, na której zostaną ogłoszone oficjalne wyniki zmagań rowerowych.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

Nagrody

W ramach Rowerowego Maja 2023 w Rzeszowie, dzieci będą miały szansę wygrać wiele atrakcyjnych nagród związanych z tematyką rowerową. Mogą to być różnego rodzaju akcesoria i elementy wyposażenia rowerowego, gadżety związane z jazdą na rowerze oraz bilety na różne wydarzenia.

Nagrody będą dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, tak aby zwiększyć ich motywację do uczestnictwa w Rowerowym Maju 2023 oraz propagować zdrowy styl życia i zachęcać do poruszania się po mieście na rowerze.

Warto podkreślić, że nagrody stanowią tylko dodatek do głównego celu Rowerowego Maja 2023, którym jest propagowanie jazdy na rowerze jako formy aktywności fizycznej oraz alternatywy dla codziennych środków transportu.

NAGRODA GŁÓWNA DLA UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH - ROWER

Nagrodą dla najaktywniejszego indywidualnego uczestnika Rowerowego Maja 2023 w Rzeszowie jest niezwykły voucher na rower, który będzie rozlosowany wśród tegorocznych uczestników. Ta ekscytująca nagroda została hojnie ufundowana przez Decathlon Rzeszów – renomowany sklep sportowy, znany z wysokiej jakości sprzętu sportowego.

Co czyni tę nagrodę tak niezwykłą? Przede wszystkim, zwycięzca będzie miał możliwość wyboru roweru, który będzie idealnie dopasowany do jego potrzeb. Decathlon Rzeszów zapewnia indywidualne podejście do doboru roweru, biorąc pod uwagę takie czynniki jak płeć, wiek, wzrost, waga ciała oraz preferencje kolorystyczne. Zwycięzca otrzyma nie tylko fantastyczny środek transportu, ale także doskonały sprzęt do aktywności fizycznej i rekreacji.

Wygranie tego vouchera to nie tylko szansa na otrzymanie atrakcyjnego roweru, ale również otwarcie drzwi do niezliczonych możliwości. Uczestnicy Rowerowego Maja 2023 w Rzeszowie będą mieli okazję cieszyć się świeżym powietrzem, aktywnością fizyczną i pięknem okolicznej przyrody na swoim nowym, dopasowanym do nich pojeździe. To doskonała okazja do dalszego rozwijania pasji do jazdy na rowerze i eksplorowania różnych tras i szlaków.

Wygodny i wspaniale wykonany rower, który zostanie wybrany przez zwycięzcę, pomoże mu osiągnąć swoje cele i zapewni niezapomniane przeżycia. Dzięki tej nagrodzie, każda jazda rowerem staje się jeszcze bardziej porywającą i ekscytującą przygodą, a uczestnicy mają jeszcze większą motywację, by angażować się w wydarzenie i zdobyć nagrodę, która spełni ich marzenia rowerowe.

NAGRODA GŁÓWNA DLA UCZESTNIKÓW INDYWIDUALNYCH - ROWER

Sponsorem nagrody jest
Decathlon

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Partnerzy

Partnerzy w Rzeszowie

patronat medialny

Logo Radio ESKA
Logo TVP 3 Rzeszów

partnerzy wspierający

Logo Miejskiego Domu Kultury Rzeszów
logo Logo Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
logo kina Helios
logo MUZO TEAM
logo Szkoły Podstaowej Nr 25 w Rzeszowie
logo Fundacji Tri-Sport
logo Decathlon Rzeszów
logo Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie
logo Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Rzeszowie!