Tarnowskich Górach

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

Rowerowy Maj w Tarnowskich Górach

Jedziemy dalej! W kampanii Rowerowy Maj 2023 w Tarnowskich Górach wzięło udział 992 uczennic i uczniów z 9 szkół podstawowych i 3 przedszkoli. W sumie w ciągu 20 dni trwania kampanii uczestnicy przyjechali do przedszkola/szkoły 22 654 razy.

W tym roku chcemy aby rywalizacja z innymi miastami była jeszcze bardziej zażarta, tym bardziej, że w Tarnowskich Górach powstało w zeszłym roku ponad 30 km nowych tras rowerowych. Miasto planuje także cały szereg innych imprez dla dzieci i dorosłych, które mają zachęcać tarnogórzan do jazdy rowerem.

Chcemy stać się najbardziej rowerowym miastem na Górnym Śląsku! Starujemy w maju!

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza

Organizator

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Tarnowskich Górach!