Warszawie

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

W Warszawie Rowerowy Maj odbędzie się już po raz piąty. Po dwóch latach przerwy wracamy ze zdwojoną energią, zapraszając szkoły i przedszkola do wspólnego udziału w tegorocznej akcji! Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca aktywny tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, zachęca do aktywnych sposobów dojazdu do szkół i przedszkoli, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Nagrody

Nagrody główne dla szkół

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii ‘duża’ będzie miała do wyboru dowolną rowerową nagrodę: komplet rowerów, mobilne miasteczko ruchu drogowego, wiatę na parking rowerowy.

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii ‘średnia’ będzie miała do wyboru dowolną rowerową nagrodę: komplet rowerów, mobilne miasteczko ruchu drogowego, wiatę na parking rowerowy.

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Najbardziej rowerowa szkoła w kategorii ‘mała’ będzie miała do wyboru dowolną rowerową nagrodę: komplet rowerów, mobilne miasteczko ruchu drogowego, wiatę na parking rowerowy.

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Najbardziej rowerowe przedszkole będzie miało do wyboru dowolną rowerową nagrodę: komplet rowerów, mobilne miasteczko ruchu drogowego, wiatę na parking rowerowy.

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Nagrody główne dla najaktywniejszych klas ze szkół podstawowych

Jednodniowa wycieczka dla zwycięskich klas. W czasie wycieczki na dzieci czeka wiele atrakcji, m.in.: gra terenowa, turniej integracyjny, warsztaty i ognisko.

Sponsorem nagrody jest
Manufaktura Przygody. Wycieczki szkolne i zielone szkoły.

Nagrody główne dla najaktywniejszych grup przedszkolnych

Wycieczki dla zwycięskich grup przedszkolnych do Rodzinnego Parku Rozrywki i Wypoczynku Sady Klemensa, który prócz bliskiego kontaktu z naturą oferuje mnóstwo atrakcji rozwijających dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Na gości Sadów czeka min. Pociąg do przyrody, Brzozowy Labirynt, Strachowisko, czy Klemensowa Zjeżdżalnia.

Sponsorem nagrody jest
Park Rozrywki i Wypoczynku Sady Klemensa

Nagrody grupowe

Warsztaty przyrodnicze w terenie, w czasie których dzieci dowiedzą się więcej na temat drzew, krzewów oraz rzeki Wisły.

Sponsorem nagrody jest
Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Warsztaty w salach edukacyjnych w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Lesie Kabackim połączone z wycieczką po lesie. Wycieczkę będzie kończyć ognisko.

Sponsorem nagrody jest
Lasy Miejskie Warszawa

Wycieczki po stadionie Legii Warszawa. Będzie okazja zobaczyć szatnie piłkarzy, usiąść na ławkach rezerwowych i odwiedzić Galerię Mistrzów. Fundacja Legii przygotowała również dla dziesięciu klas specjalne lekcje.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Legii

Całodniowy wstęp do Parku Julinek położonego w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Na dzieci czeka wiele atrakcji, min. park linowy, ścianka wspinaczkowa, kraina dmuchańców, wesołe miasteczko, tor tubingowy i pole do minigolfa.

Sponsorem nagrody jest
Park Julinek

Godzina darmowej zabawy w Airo, gdzie oprócz skakania na trampolinach dzieci mogą bawić się na takich atrakcjach jak tor przeszkód ninja, twister, wieża do skoków, trapez cyrkowy czy nawet ścianka wspinaczkowa. Do wykorzystania od 01.06.2022 do 30.11.2022 od poniedziałku do piątku.

Sponsorem nagrody jest
Airo - Centrum Aktywnej Rozrywki

Dwie godziny zabawy w dowolnej Sali Zabaw Fikołki, gdzie znajdują się konstrukcje zabawowe wyposażone m.in. w labirynt z przeszkodami, kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolkę, basen z piłkami.

Sponsorem nagrody jest
Fikołki

Wstęp do nowoczesnego skateparku, gdzie można spróbować swoich sił na różnych typach rowerów i hulajnogach, na rampach, skoczniach i boksach. Nie ma się czego bać - na wszystkich czeka miękkie lądowanie w basenie z gąbkami.

Sponsorem nagrody jest
Ave Park

Wizyta w ursynowskim centrum sportowym Camp4, które wyposażone jest w 1500 m2 ścian wspinaczkowych oraz wielofunkcyjne boiska sportowe.

Sponsorem nagrody jest
Camp4

Lekcja WF na trampolinach dostosowana do wieku i umiejętności uczestników organizowana przez największą sieć parków trampolin w Warszawie .

Sponsorem nagrody jest
Hangar646

Bilety na spektakl w Teatrze Lalek Guliwer lub możliwość obejrzenia spektaklu online z relacją zza kulis.

Sponsorem nagrody jest
Teatr Lalek Guliwer

Nagrody grupowe dla przedszkolaków w formie pakietów zabawek edukacyjnych i kreatywnych, wprowadzających dzieci w świat wyobraźni i przygody.

Sponsorem nagrody jest
Smyk

Wycieczka do Izby Tradycji EKD/WKD połączona ze zwiedzaniem historycznej hali przeglądowo-naprawczej. Zwiedzający poznają pamiątki związane z działalnością Warszawskiej Kolei Dojazdowej, w tym modele taboru czy makiety stacji i budynków.

Sponsorem nagrody jest
Warszawska Kolej Dojazdowa

Kreatywne warsztaty z robotyki dla całej klasy organizowane przez zespół Planety Robotów. Podczas zajęć zostanie przeprowadzona Misja na Marsa, w trakcie której uczestnicy wezmą udział w pojedynku Sumo robotów na piloty, urozmaiconym o dodatkowe elementy - naliczaniem punktów i przeszkadzaniem przeciwnikowi!

Sponsorem nagrody jest
Planeta Robotów

Oprowadzanie po wystawie To tu, to tam. Opowieści o podróżowaniu, podróżnikach i podróżniczkach. W czasie wycieczki uczniowie dowiedzą się więcej o historii transportu, a przede wszystkim rowerach.

Sponsorem nagrody jest
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Nagrody indywidualne dla uczniów szkół podstawowych

Zbierz połowę naklejek i otrzymaj 50% zniżki lub zbierz wszystkie naklejki i odbierz bezpłatne wejście do parku trampolin (1h). Do wykorzystania od 01.06.2022 do 30.11.2022 od poniedziałku do piątku.

Sponsorem nagrody jest
Airo - Centrum Aktywnej Rozrywki

Uczestnik kampanii, który zebrał minimum 10 naklejek może kupić łączony bilet (opiekun + dziecko) za 5 złotych lub pojedynczy bilet dla dzieci w wieku 13+ za 4 złote na dowolnie wybrany mecz rozgrywany na stadionie Legii w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy. Do wykorzystania w okresie 20.07-31.08 2022.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Legii

Zbierz 5 naklejek i skorzystaj z darmowej wejściówki do skateparku. Do wykorzystania do 31.12.2022

Sponsorem nagrody jest
Ave Park

Zbierz połowę naklejek i otrzymaj 50% zniżki lub wszystkie naklejki, aby odebrać bezpłatną godzinną grę w TEPFactor. UWAGA! W grze Tepfactor mogą wziąć udział dzieci powyżej 10 roku życia. Do wykorzystania od 01.06.2022 do 31.12.2022.

Sponsorem nagrody jest
Park Sportowo Rozrywkowy TEPfactor

Zbierz połowę naklejek i otrzymaj 50% zniżki lub wszystkie naklejki, aby skorzystać bezpłatnie ze ścianki wspinaczkowej. Do wykorzystania od 01.06.2022 do 31.12.2022

Sponsorem nagrody jest
Camp4

Nagrody indywidualne dla przedszkolaków

Zbierz połowę naklejek i otrzymaj 50% zniżki lub wszystkie naklejki, aby bezpłatnie przez godzinę korzystać z sali zabaw Airo Space Kids. Do wykorzystania od 01.06.2022 do 30.11.2022 od poniedziałku do piątku.

Sponsorem nagrody jest
Airo - Centrum Aktywnej Rozrywki

Uczestnik kampanii, który zebrał minimum 10 naklejek może kupić łączony bilet (opiekun + dziecko) za 5 złotych na dowolnie wybrany mecz rozgrywany na stadionie Legii w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy. Do wykorzystania w okresie 20.07-31.08 2022.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Legii

Zbierz połowę naklejek i otrzymaj 50% rabatu na udział w jednym tematycznym warsztacie edukacyjnym w wybranej sali zabaw. Do wykorzystania od 01.06.2022 do 30.09.2022

Sponsorem nagrody jest
Fikołki

Zbierz wszystkie naklejki, aby otrzymać 200 zł na dodatkowe atrakcje przy organizacji imprezy urodzinowej dla min. 12 osób w sali zabaw. Obejmuje rezerwacje dokonane do 31.08.2022

Sponsorem nagrody jest
Fikołki

Zasady przyznawania nagród indywidualnych

Ranking placówek

Lp. Nazwa placówki Frekwencja Najlepsza

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Organizator

Sponsorzy nagród głównych

Patronat honorowy

Partnerzy w Warszawie

Patroni medialni

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Warszawie!

/