w Warszawie w 2024 roku

48001
aktywnych uczestników
704035
przejazdyprzejazdów
0.83
83 %
 
frekwencji rowerowej
34
miastamiast i gmin
400
placówkiplacówek
8458
klasyklas / grup

O kampanii

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami grywalizacji, zachęca do aktywnych sposobów dojazdu do szkół i przedszkoli, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na zajęcia w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy lub grupowy. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Pamiętajcie jednak, że nie o nagrody tutaj gramy, tylko o wspólną, dobrą zabawę i wyrabianie zdrowych nawyków!

Nagrody

Główne nagrody grupowe

Jednodniowa wycieczka dla zwycięskich klas z najaktywniejszych szkół. Wyprawa organizowana przez Manufakturę Przygody, podczas której na uczniów czeka wiele ciekawych atrakcji, m.in.: gra terenowa, turniej integracyjny, warsztaty i ognisko.

Sponsorem nagrody jest
Manufaktura Przygody. Wycieczki szkolne i zielone szkoły.

Wycieczka dla zwycięskich grup przedszkolnych z najaktywniejszych przedszkoli. Wyprawa do Rodzinnego Parku Rozrywki i Wypoczynku Sady Klemensa. Na gości Sadów czeka min. Pociąg do przyrody, Brzozowy Labirynt, Strachowisko, czy Klemensowa Zjeżdżalnia.

Sponsorem nagrody jest
Park Rozrywki i Wypoczynku Sady Klemensa

Nagrody grupowe

Dzień w miasteczku ruchu drogowego przy ul. Sołtyka 8/10, po którym będzie okazja poruszać się na rowerze. Dodatkowo przewidziane są gry i zabawy zręcznościowe, pokaz sprzętu straży miejskiej oraz zwiedzanie siedziby.

Sponsorem nagrody jest
Straż Miejska Warszawa

Nagrodą jest warsztat przyrodniczy w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Laureaci będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez dendrologów Zarządu Zieleni czy wiślanych edukatorów Drużyny Kamienia.

Sponsorem nagrody jest
Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Warsztaty przyrodnicze w Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej; Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej (CEPL) to atrakcyjna, nowoczesna przestrzeń wyposażona w ciekawe pomoce. W czasie naszych zajęć wykorzystujemy aktywne formy pracy, zachęcające do samodzielnego odkrywania i poznawania przyrody.

Sponsorem nagrody jest
Lasy Miejskie Warszawa

Wizyty w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Na dzieci czekają żółw Fredek, szympansica Lucy, hipopotam Hugo oraz wielu innych mieszkańców ZOO.

Sponsorem nagrody jest
Warszawski Ogród Zoologiczny

Spektakl teatru KATARYNKA w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego

Sponsorem nagrody jest
Dzielnica Praga Południe

Wizyta w skateparku pod czujnym okiem trenera.

Sponsorem nagrody jest
Dzielnica Rembertów

Warsztat ceramiczny oraz trening siatkarski dla uczniów klas IV-VIII

Sponsorem nagrody jest
Dzielnica Wola

Wjazd na Taras Widokowy PKiN: to niezapomniany widok na Stolicę. Piękne widoki można podziwiać na wysokości 114 metrów!

Sponsorem nagrody jest
Miasto Stołeczne Warszawa

Warsztaty edukacyjne, dostosowane do zainteresowań dzieci w Muzeum POLIN; Odkrywaj, doświadczaj, dotykaj!

Sponsorem nagrody jest
Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Bilety na spektakl w Teatrze Lalek Guliwer.

Sponsorem nagrody jest
Teatr Lalek Guliwer

Wyskakana, godzinna wycieczka dla całej klasy w 14 strefach atrakcji w Parku Trampolin (i nie tylko!) #KOCHAMSKAKAC a Ty? 🙂

Sponsorem nagrody jest
Park Trampolin #KOCHAMSKAKAC

Wycieczki po stadionie Legii Warszawa. Będzie okazja zobaczyć szatnie piłkarzy, usiąść na ławkach rezerwowych i odwiedzić Galerię Mistrzów. Fundacja Legii przygotowała również specjalne lekcje, a także treningi prowadzone przez trenera Legia Soccer Schools.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja Legii

Wstęp do nowoczesnego skateparku, gdzie można spróbować swoich sił na różnych typach rowerów i hulajnogach, na rampach, skoczniach i boksach. Nie ma się czego bać - na wszystkich czeka miękkie lądowanie w basenie z gąbkami.

Sponsorem nagrody jest
Ave Park

Wycieczka do sali zabaw; Zwycięzcy nagród będą mogli skorzystać z torów przeszkód, małpiego gaju, zjeżdżalni, atrakcji wesołego miasteczka i innych atrakcji należących do Inca Play.

Sponsorem nagrody jest
Inca Play

Jedyna w swoim rodzaju sala zabaw w klimacie dżungli. Zjeżdżalnie, mosty zwodzone, trampoliny, baseny z kulkami i wielopoziomowa konstrukcja to dopiero początek przygody. Odkryjcie najskrytsze zakamarki dżungli razem z gorylem Maxem i papugą Patrycją!

Sponsorem nagrody jest
Jungle Academy

Szaleństwo w sali zabaw; Dwie godziny fantastycznej zabawy w sali zabaw SPUKI, w której znajdują się baseny z kulkami, trampoliną, mini boisko oraz kilkupoziomowa konstrukcja z przeszkodami. Dla każdego dziecka przewidziana drobna niespodzianka!

Sponsorem nagrody jest
Spuki

Lekcja WF na trampolinach dostosowana do wieku i umiejętności uczestników organizowana przez największą sieć parków trampolin w Warszawie.

Sponsorem nagrody jest
Hangar646

Dwugodzinne bilety do Smart Kids Planet do wykorzystania w tygodniu. Na małych Bystrzaków czekać będzie 9 stref mądrej zabawy i ponad 50 angażujących atrakcji!

Sponsorem nagrody jest
Smart Kids Planet

Seans kinowy w Kinotece dla grup szkolnych w ramach Festiwalu Nowe Horyzonty lub Warsztaty w MediaLab.

Sponsorem nagrody jest
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

Wizyta w Art Box Experience w Fabryce Norblina na multisensorycznej wystawie.

Sponsorem nagrody jest
Art Box Experience

Jak wyglądały warunki pracy w dawnej fabryce? O co walczyli robotnicy na przełomie XIX i XX wieku? Na te pytania będą odpowiadać uczniowie podczas lekcji muzealnej organizowanej przez Muzeum Fabryki Norblina.

Sponsorem nagrody jest
Muzeum Fabryki Norblina

Spotkanie z kolarskim medalistą, na którym młody sportowiec opowie o swoich doświadczeniach związanych z dążeniem do realizacji sportowych celów, godzeniem tego z nauką i innymi obowiązkami. Spotkanie ma na celu zachęcenie młodzieży do ruchu na świeżym powietrzu i jazdy na rowerze nie tylko w maju!

Sponsorem nagrody jest
Warszawski Klub Kolarski

Dwie godziny zabawy w dowolnej Sali Zabaw Fikołki, gdzie znajdują się konstrukcje zabawowe wyposażone m.in. w labirynt z przeszkodami, kilka rodzajów zjeżdżalni, tyrolkę, basen z piłkami.

Sponsorem nagrody jest
Fikołki

Jak współpracować, a nie rywalizować? Jak gadać, żeby się dogadać? Najaktywniejsze klasy, które wybiorą warsztaty Umiejętności Przyszłości, będą miały okazję poeksperymentować oraz przekonać się, że współpraca popłaca.

Sponsorem nagrody jest
SAVOIR7

Wejście na Skyfall Warsaw na 46 piętrze wieżowca Warsaw UNIT. To niepowtarzalna okazja, by podziwiać panoramę Warszawy z jednego z najwyższych punktów w mieście – 180 m nad ziemią! Ci o najmocniejszych nerwach będą mogli dodatkowo wejść na w pełni przeszkloną, ruchomą platformę widokową. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach o tematyce rowerowej.

Sponsorem nagrody jest
GHELAMCO

Zamek Królewski w Warszawie przygotował specjalne zajęcia! Bardzo często słyszymy pytania - gdzie król spał? co jadł? czym zajmował się na co dzień? Gdzie przyjmował gości? Na te i szereg innych pytań odpowiemy podczas dziesięciu specjalnych spacerów po najbardziej atrakcyjnej części naszego muzeum w królewskich apartamentach. Dla grup szczególnie wyróżnionych w akcji - wędrówka w miejsca niedostępne dla zwykłych zwiedzających.

Sponsorem nagrody jest
Zamek Królewski w Warszawie

Jak wyglądają akcje i obligacje firm? Przed czym może nas ustrzec finansowa poduszka finansowa? Dlaczego w holu głównym budynku giełdy stoi byk i kiedy na GPW można usłyszeć dzwon? No i co to jest inwestowanie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie podczas wizyty edukacyjnej na GPW.

Sponsorem nagrody jest
Fundacja GPW

Edukacyjna przygoda w pokojach zagadek w czasie której młodzież rozwiązuje zagadki o fast fashion. Ekscytująca rozgrywka, to jednocześnie sposób na zdobywanie wiedzy o klimacie i cyrkularności. Całość kończy się warsztatem, dzięki któremu wiedza zostaje na dłużej.

Sponsorem nagrody jest
Punkt Zwrotny

Dwugodzinne warsztaty w Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek, na których na uczestników czeka gra muzealna, zwiedzanie wystaw oraz rozmowy.

Sponsorem nagrody jest
Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

W Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN, znajdującym się w Pałacu Kultury i Nauki, można zobaczyć oryginalne kości kredowych dinozaurów z Pustyni Gobi oraz triasowych gadów i płazów odkrytych na Śląsku. To jak za życia wyglądały wymarłe zwierzęta pokazują liczne rekonstrukcje i dioramy.

Sponsorem nagrody jest
Muzeum Ewolucji

Zapraszamy grupy ze szkół podstawowych na zajęcia teatralne o charakterze integracyjnym i wprowadzającym podstawowe pojęcia ze świata teatru. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki spróbują zmapować w swojej grupie niezbędne kompetencje do zbudowania teatralnego zespołu i dowiedzą się, jak powstaje spektakl.

Sponsorem nagrody jest
Teatr Rozmaitości

Całodniowy wstęp do Parku Julinek położonego w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Na dzieci czeka wiele atrakcji, min. park linowy, ścianka wspinaczkowa, kraina dmuchańców, wesołe miasteczko, tor tubingowy i pole do minigolfa.

Sponsorem nagrody jest
Julinek Park

Klockownia to miejsce pełne narzędzi do stworzenia wyjątkowej lekcji czy kreatywnego warsztatu. Nic przecież tak nie cieszy dzieci jak wycieczka i zmiana w codziennej rutynie klasowej. Emocje jakie towarzyszą takim wycieczkom bez wątpienia będą wywoływać wspomnienie takiej nauki jako fantastycznej zabawy.

Sponsorem nagrody jest
Klockownia

Wyjątkowe warsztaty, które odbywają się na terenie Piekarni Grzybki. W czasie zajęć będziemy wspólnie przygotowywali drożdżowe ciasto, z którego uczestnicy samodzielnie stworzą drożdżowe wypieki, które później będą mogli zabrać ze sobą do domu. Program warsztatów uwzględnia również pracę z kruchym, maślanym ciastem, zwiedzanie zakładu produkcyjnego oraz poczęstunek.

Sponsorem nagrody jest
Piekarnia Grzybki

Warsztaty 'Wykonaj sam lizaka'. Podczas spotkania nasi Cukiernicy opowiadają o pochodzeniu metody produkcji karmelków, przeprowadzają przez cały proces tworzenia i formowania słodyczy, zdradzają tajniki oraz ciekawostki swojej pracy. Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie kręci lizaka, którego zabiera ze sobą, a dodatkowo otrzymuje dyplom i słodki poczęstunek.

Sponsorem nagrody jest
Manufaktura Cukierków

10 lekcji - zajęcia muzealne poświęcone historii techniki.; Interaktywna lekcja opowiadająca o historii techniki, związana z polskim wkładem w światowe dziedzictwo inżynieryjne i naukowe.

Sponsorem nagrody jest
Narodowe Muzeum Techniki

Wyróżnione klasy otrzymają voucher na spektakl ekologiczny w Bohema House, który przy użyciu magii teatru wykorzystuje taniec, śpiew i akrobacje powietrzne by uwrażliwiać na potrzeby środowiska. Teatr otoczony jest EkoParkiem RECRE, który pięknie rozkwita na wiosnę i posiada wyposażenie w postaci gier, zabaw i łamigłówek ekologicznych.

Sponsorem nagrody jest
Bohema

Najbardziej rowerowe klasy odwiedzą Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, mieszczące się w historycznej siedzibie zespołu „Mazowsze”. Podczas spotkania uczniowie wybiorą się w podróż po Polsce tropem ludowej muzyki, instrumentów i strojów.

Sponsorem nagrody jest
Centrum Folkloru Polskiego Karolin

Wygrane grupy będą mieć do wyboru zabawę na sali zabaw lub grę w kręgle.

Sponsorem nagrody jest
Hula Kula

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza grupy na warsztaty w Parku Rzeźby na Bródnie. Otwarta zielona przestrzeń Parku Rzeźby na Bródnie to czynna 24 godziny na dobę galeria sztuki współczesnej. Podczas wspólnych zajęć w parku sztuka i przyroda będą dla nas punktem wyjścia do rozmów, ćwiczeń oraz spędzania czasu razem.

Sponsorem nagrody jest
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Zajęcia taneczne z PRO-DANCE, podczas których stworzycie choreografię taneczną, do znanych piosenek z bajek lub radiowych! Nauka tańca zostanie dostosowana do grupy wiekowej nagrodzonych uczestników.

Sponsorem nagrody jest
PRO-DANCE

Miniciti to jedyne takie miasto w Polsce, w którym rządzą dzieci! Wizyta w miniciti to wyjątkowa przygoda, podczas której dzieci zdobywają dużą dawkę wiedzy, nowych umiejętności i inspiracji do ich rozwijania. Dzieci wcielają się w różne role zawodowe i na kilka godzin stają się kim tylko zechcą. Poznają tajniki profesji, pracują na prawdziwym sprzęcie, zarabiają, płacą podatki i samodzielnie decydują, czy swoje wynagrodzenie oszczędzić, czy wydać na zakupy w Sklepiku Marzeń.

Sponsorem nagrody jest
Mini Citi

POZNAJ WuKaDkę! Wycieczka do Izby Tradycji EKD/WKD w Grodzisku Mazowieckim; Wycieczka do Izby Tradycji EKD/WKD połączona ze zwiedzaniem historycznej hali przeglądowo-naprawczej. Zwiedzający poznają pamiątki związane z działalnością Warszawskiej Kolei Dojazdowej, w tym modele taboru czy makiety stacji i budynków.

Sponsorem nagrody jest
WKD

Zwycięska klasa będzie miała okazję odwiedzić Ambasadę Królestwa Danii, odkryć kraj najbardziej znanych klocków🧱, zagrać w grę wikingów i spróbować tradycyjnych duńskich smaków 🍲. Spotkamy się w domu, w którym mieszka i pracuje Ambasador, Szef Kuchni Ambasadora przeprowadzi z dziećmi krótkie warsztaty kulinarne, będziemy bawić się na podwórku.

Sponsorem nagrody jest
Ambasada Danii

Wizyta w Ambasadzie Królestwa Niderlandów. W programie wizyty m.in. prezentacja, quiz, holenderskie specjały, selfie z Królem i inne atrakcje.

Sponsorem nagrody jest
Ambasada Holandii

Zwycięska klasa będzie miała możliwość odwiedzić Ambasadę Islandii w Polsce. Podczas wizyty opowiemy Wam o islandzkich elfach i trollach, islandzkich sposobach na spędzanie wolnego czasu w naturze oraz zaprosimy Was na islandzki poczęstunek.

Sponsorem nagrody jest
Ambasada Islandii

Wizyta w siedzibie Radia ESKA w Warszawie; zobacz to, czego zazwyczaj nie widać- zapraszamy na wizytę w światowym centrum nadawania Hitów na Czasie, czyli w studiu Radia ESKA. Pokażemy Wam też siedzibę naszej Młodszej Siostry, czyli Radia ESKA2 i newsroom.

Sponsorem nagrody jest
Radio Eska

Niezapomniane pokazy przezabawnych iluzjonistów: Dawida, Konrada lub Kacpra!

Sponsorem nagrody jest
Przezabawni

Warsztaty pszczelarskie; W trakcie zajęć w pracowni dzieci poznają różne gatunki pszczół żyjących w Polsce. Dzieci dowiedzą się jakie działania należy podjąć aby chronić pszczoły. Wytłumaczymy jak miód trafia z plastra do słoika i pokażemy sprzęt pszczelarski, który pomaga w tym procesie. Całość zwieńczymy degustacją najlepszego miodu.

Sponsorem nagrody jest
Pszczelarium

Dla rodziców

Rodzice

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.

Organizator

Sponsorzy nagród głównych

Patronat honorowy

Partnerzy w Warszawie w 2024 roku

Patronat medialny

Przygotuj się do Rowerowego Maja w Warszawie!